BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

“VALİ OLARAK BEN DE HER ZAMAN YANLARINDAYIM”

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki hain darbe girişimi sırasında Ankara Gölbaşı'ndaki Özel Harekât Daire Başkanlığına düzenlenen saldırıda Şehit düşen Özel Harekât Polis Memuru Mustafa Serin Burhaniye ilçesinde mezarı başında anıldı.
Balıkesir Valiliği tarafından organize edilen '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' programı kapsamında düzenlenen törende Şehit Özel Harekât Polis Memuru Mustafa Serin kabri başında anıldı.
Burada Vali Ersin Yazıcı ve beraberindekiler mezara karanfil bıraktılar. Şehidimizin mezarı başında okunan Kur'an-ı Kerim'den sonra hep birlikte dua edildi.
Daha sonra Vali Yazıcı ve beraberindekiler, Şehidimizin ailesini ziyaret etti.
DEVLETİMİZ VE MİLLETİMİZ TÜM ŞEHİTLERİMİZE HER ZAMAN MİNNETTAR
Şehit ailesi ile bir süre sohbet eden Vali Ersin Yazıcı, " Halkımızın demokrasi ve millet egemenliğinin korunması için gösterdiği kutsal mücadelede Şehit olan Mustafa Serin kardeşimizi rahmetle anıyorum. Mekânı cennet olsun. Şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız. Devletimiz ve milletimiz tüm Şehitlerimize her zaman minnettardır. Sizlere sabırlar diliyorum. Şehit yakınlarımızın ve Gazilerimizin her türlü meselelerinde Vali olarak ben de her zaman yanlarındayım. Türk milleti büyük bir millet, Şehitlerimizin çocukları bizim çocuklarımız bu büyük devlet geride kalanlara büyüklüğünü göstererek bu ülkenin bir çakıl taşını hiç kimseye vermeyeceğimizi ve cumhuriyetimizden, demokrasimizden asla vazgeçmeyeceğimizi dimdik duruşumuzla göstererek yolumuza devam edeceğiz. Bunu her yerde her durumda platformlarda söylüyoruz ve söylemeye devam ediyoruz. Ruhu şad olsun. Allah, başta çocukları olmak üzere, eşini ve annesini Mustafa Serin kardeşimizi cennette buluştursun diyorum." şeklinde konuştu.
Vali Yazıcı, şehit annesi Fatma Sevcan Serin'e Türk Bayrağı armağan etti.
Ziyaretlerde Vali Ersin Yazıcı'ya Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kınay, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Deniz eşlik etti.

2019-07-151045 kez okundu