BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Yeni Teknolojiye, Eski Yardımcı

80'li yıllarda televizyonların pek çoğu siyah-beyaz ve küçük ekranlıydı. Renkli görüntü elde etmek için ekran önüne koyulan mavi renkli paneller bir dönem oldukça moda olmuştu. Ayrıca ekranı daha büyük gösteren plastik mercekler de kullanılıyordu. Büyüteç ile aynı mantığa sahip olan bu sistem sayesinde, 37 ekran bir tüplü televizyon 55-60 ekran büyüklüğündeymiş gibi izlenebiliyordu.

Günümüzde her tür eski ve yeni televizyonlarda da benzer teknolojiyi kullanmak mümkün. Gözünüze taktığınız özel mercekli bir gözlük sayesinde, televizyonunuzu iki kat büyük izleyebiliyorsunuz. Kademe ayarlaması sayesinde büyütme miktarını belirleyebildiğiniz bu gözlükleri 18$'dan başlayan fiyatla alabiliyorsunuz. Gözlüklerin göz sağlığınıza etkisi konusunda yeterli bir çalışmanın yapılmamış olduğuna dikkat etmek gerekli. Ayrıca plastik maddeden yapılan mercekler çok net görüntü vermediği gibi korozyona uğrayıp zamanla görüntünün daha da bozulmasına sebep olabilmektedir.

televizyon büytücü


İlerleyen teknoloji ve yenilik arayışları eskiyle yeniyi buluşturan ilginç çözümler getiriyor. Cep telefonlarının yeteneklerinin bilgisayarlara yetiştiği günümüzde film izlemek, oyun oynamak hatta sunum yapmak için cep telefonları kullanılabiliyor.

Çinli girişimcilerse bu işlevleri daha verimli hale getirmenin oldukça ekonomik ve pratik çözümünü bulmuş.

cep telefonu büyütücü


Cep telefonunuzun ekran boyutunu 3 kat daha büyük gösteren bir mercek sayesinde, yanınızda tablet ya da laptop taşımadan, büyük bir ekrana sahip olabiliyorsunuz.
Katlanabilen yapısı sayesinde taşınması oldukça kolay olan bu yardımcının üzerine cep telefonunuzu yerleştirdiğinizde, merceğin karşısından bakan kişi görüntüyü yakınlaştırılmış haliyle izleyebiliyor.
Bazı modelleri cepli, taşıma çantalı, usb şarj üniteli ve hoparlörlü olan bu cihazlara 19$'dan başlayan fiyatlarla sahip olabiliyorsunuz.


2015-06-107142 kez okundu