BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Zeytinli Rock Festivali’nde Değişiklik Yok

Zeytinli Rock Festivali Hazırlıkları aralıksız sürerken, Edremit Kaymakamlığı’nın OHAL kapsamında aldığı iptal kararı Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın CHP’nin içindeki temasları ile Levent Gök’ün İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya durumu anlatması sonucu karar geri çekildi. Festival organizatörü Umut Kuzey, Bakan Ala’ya teşekkür ederek, “Festival kadromuz Rock’ın Şampiyonlar Ligi oldu” dedi.
Edremit’te 24-28 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olanZeytinli Rock Festivali’nin iptal edilmesi büyük üzüntüyle karşılanmıştı. Edremit Kaymakamlığı OHAL kapsamında festivalin OHAL sonuna kadar ertelendiği duyurulmuştu. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ve Organizasyonu gerçekleştiren Umut Kuzey’in girişimleriyle karar geri çekildi. İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya teşekkür eden Kuzey, yöre halkın için festivalin önemli bir gelir kaynağı olduğunu söyledi.
Kuzey, “2014 yılında 30 bin, 2015 yılında 90 bin kişi ile festivali gerçekleştirdik. Bu yıl 100 binin üzerinde katılımcı beklentimiz var. Kadromuz şampiyonlar Ligi gibi. İstanbul, İzmir, Adana da ve yurt dışında seçmeler ve elemeler yaptık. Selda Bağcan’dan Duman’a, Teoman, BaBa ZuLa gibi birçok ünlü müzisyenin katılacağı bir organizasyon hazırladık. Festivalin iptal kararı sonrası yaptığımız girişimlerle iptal kararı geri çekildi. Bu konu da CHP Grup Başkanvekili Sayın Levent Gök ve İçişleri Bakanımız Efkan Ala’ya teşekkürlerimi sunuyorum.
Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ise “Edremit Belediyesi olarak festivalin düzenlenmesi için her türlü desteği vermenin yanı sıra ülkemizin içerisinde geçtiği zorlu süreçte devlet yöneticileri tarafından verilen birlik ve beraberlik mesajlarına ters düşecek herhangi bir uygulamanın içerisinde yer almamız söz konusu değildir. Festival bölge halkımız için oldukça önemli bir gelir kapısıdır. Festivalin devamıyla ilgili karar bizim için sevindiricidir” dedi.
24 Ağustos Çarşamba
Selda Bağcan & Boom Pam, Büyük Ev Ablukada, Moğollar, Bülent Ortaçgil, İskender Paydaş & Ünlü Kurtalan Ekspres, Flört
25 Ağustos Perşembe
Duman, Teoman, Manga, Ceylan Ertem, Gece, The Ringo, Jets, Fethi Okutan
26 Ağustos Cuma
Athena, Feridun Düzağaç, Cem Adrian, Zakkum, Baba Zula, Adamlar, Deniz Tekin
27 Ağustos Cumartesi
Şebnem Ferah, Mor Ve Ötesi Model, Umut Kuzey, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Marsis, Piiz
28 Ağustos Pazar
Pentagram, Hayko Cepkin, Kurban, Ceza, Metin Türkcan, Black Tooth, Serkan Ferat

2016-08-133841 kez okundu